Strona główna 9 Chcesz wydać książkę? 9 Książki podróżnicze 9 Jacek Y. Łuczak – Polska Kazimierza Nowaka. Przewodnik rowerysty

Jacek Y. Łuczak – Polska Kazimierza Nowaka. Przewodnik rowerysty

 • Wybierz

  Wybierz rodzaj książki, jaką chcesz wydać
   

Przykładowa książka biograficzna

w formacie A5 i objętości 368 stron

Polska Kazimierza Nowaka. Przewodnik rowerzysty, Jacek Y. Łuczak

Pierwsza biografia podróżnika, skupiona na tej części jego życia, którą spędził w Polsce w jej międzywojennych granicach.
Źródłem prezentowanych w książce informacji są zarówno liczne pamiątki skrupulatnie przechowane przez 70 lat przez jego rodzinę, jak i relacje osób, które go pamiętały.
Książka pokazuje międzywojenną Polskę oczami Nowaka, ale też zaprasza do obejrzenia miejsc z nim związanych. Przewodnik prowadzi czytelników przez rodzinne strony, mieszkania, miejsca pracy i czasowego pobytu. Podróż ta odbywa się przez niemal wszystkie miasta, miasteczka i wsie, które Kazimierz Nowak odwiedził w czasie kilku podróży po Polsce, będących jednocześnie początkiem jego tras po Europie.

Książka jest nie tylko biografią, może również spełniać rolę przewodnika rowerzysty – rowerzysty takiego, jakim był Kazimierz Nowak, jak i takiego, którym może być dzisiaj każdy.
Na wewnętrznej stronie okładki książki zamieszczona jest mapa Poznania z uwzględnieniem wszystkich “nowakowych” miejsc w tym mieście.
Praktycznym dodatkiem jest mapa przedwojennej Polski z zaznaczonymi trasami rowerowymi podróży Kazimierza Nowaka.
Opisane szlaki mogą posłużyć więc jako motyw i podstawa do ułożenia własnej wycieczki szlakiem podróżnika. Wiele osób ujrzy w książce Polskę swojej młodości lub młodości swoich rodziców czy dziadków.

Przeznaczenie książki

Dla czytelników zainteresowanych postacią Kazimierza Nowaka, turystyką rowerową i tematyką biograficzną.

Informacje techniczne

 • Objętość:  368 stron.
 • Format: A5 (145 x 205 mm).
 • Rodzaj oprawy: miękka ze “skrzydełkami” 11 cm z obu stron, na wewnętrznej stronie z przodu wydrukowana mapka Poznania z zaznaczonymi miejscami z treści przewodnika i proponowaną trasą zwiedzania. Z tyłu rozkładana mapka z trasą przez przedwojenną Polskę. Karton 240 g, folia matowa + wybiorczy lakier UV.
 • Wnętrze – druk czarno-biały, papier biały, offsetowy, 80 g.
 • Do książki dołączony przedwojenny 20 złotowy banknot, symbolizujący kwotę, jaką Kazimierz Nowak dysponował wyruszając w 5-letnią podróż do Afryki.

Zajrzyj do książki:

Rodzaj dostarczonego materiału

Książka została przygotowana z dostarczonych przez autorów plików z tekstem książki (Word) oraz archiwaliów – fotografii, wycinków z gazet itp.

Wykonane czynności redakcyjne:

 • adiustacja językowa,
 • dwie korekty,
 • skanowanie i przygotowanie do druku materiału ilustracyjnego,
 • skład komputerowy,
 • projekt okładki,
 • przygotowanie mapek.

Sposób druku

Książka została wydrukowana w tradycyjnej technice druku offsetowego (wnętrze + okładka). Dzięki temu koszt jednego egzemplarza książki jest stosunkowo niski. Istnieje możliwość dodruków nawet niewielkich nakładów w formie cyfrowej.

Dystrybucja

Książka dystrybuowana jest przez:

 • sieć hurtowni ogólnopolskich,
 • księgarnię internetową sorus.pl.

Sugerowana cena detaliczna do sprzedaży: 39 zł

Rok wydania: 2011

Wykonamy dla Ciebie nie tylko redakcjęskład komputerowyopracowanie graficznedruk i oprawę, ale także zajmiemy się marketingiem i dystrybucją książki. Zapewniamy pełną obsługę kontaktów z siecią księgarską w Polsce. Twoja książka będzie dostępna w takich księgarniach jak Merlin.pl oraz u wielu sprzedawców na Allegro.

Poznaj cenę usługi wydania książki!

Jeśli szukasz usługi wydania podobnej książki o tematyce rozrywkowej, chcesz poznać jej wycenę oraz czas realizacji usługi – wypełnij, proszę poniższy formularz.


Kliknij, jeśli chcesz wydać taką książkę

Opisz poniżej swoje potrzeby, a prześlemy Ci indywidualną wycenę:


Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa