Wydawnictwo Sorus z tytułem „Miejsca dobrych praktyk”

 27.06.2024 |  

W naszym wydawnictwie chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z tymi, którzy swoją przyszłość wiążą z rynkiem literackim. Już od kilku lat współpracujemy z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, aby młodzi adepci specjalności wydawniczej mieli szansę poznania od kulis, jak wygląda proces publikacji książek. Oferujemy im możliwość odbycia praktyk studenckich i z radością przyjęliśmy informację, że nasza otwartość na przyszłych wydawców została doceniona.

Docenieni przez studentów

W maju mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Radzie Dziekańskiej, podczas której otrzymaliśmy wyróżnienie „Miejsca dobrych praktyk”. Tytuł przyznawany jest instytucjom stwarzającym studentom profesjonalne i przyjazne miejsca, w których uczą się zawodu. Cieszymy się, że nasze działania są przez nich pozytywnie odbierane oraz umożliwiają zdobycie nowych kompetencji, czego potwierdzeniem jest laudacja, której treść prezentujemy poniżej. Dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali i zdecydowali się rozpocząć swoją ścieżkę zawodową z naszą firmą. Nie zamierzamy spoczywać na laurach, dlatego też wszystkich chętnych pragnących poznać tajniki branży literackiej serdecznie zapraszamy do odbycia praktyk wraz z wydawnictwem Sorus.

Treść laudacji:

Wydawnictwo Sorus istnieje na rynku wydawniczym już od 1991 roku i jest obecnie jedną z prężniej działających poznańskich oficyn wydawniczych. W swej ofercie ma książki podróżnicze, beletrystykę, a także literaturę dziecięcą oraz poezję. Co zaś dla naszego Wydziału szczególnie ważne, Sorus jest niezwykle przyjaznym miejscem odbywania praktyk zawodowych dla studentów specjalności wydawniczej.

Współpraca między Wydawnictwem a naszym Wydziałem trwa w tym zakresie już od kilku lat. Przez ten czas oficynę Sorus miało okazję poznać już wielu studentów specjalności wydawniczej, zawsze wracając po odbytych tam praktykach z przekonaniem, że dokonali bardzo dobrego wyboru miejsca ich realizacji. W opiniach, w których po zakończeniu praktyk dzielą się swoimi wrażeniami, podkreślają profesjonalizm i duże zaangażowanie Wydawnictwa w proces realizacji praktyk zawodowych. Najlepszą rekomendacją zaproponowanego przez Sorus programu praktyk i dowodem tego, jak przyjaznym miejscem oficyna ta okazała się dla naszych studentów jest fakt, że dwie z naszych absolwentek znalazły tam już zatrudnienie.

Kierując wyrazy wdzięczności za ciepłe przyjęcie naszych studentów i znakomitą opiekę nad nimi, pragniemy w sposób szczególny podziękować za wsparcie, jakiego doświadczyliśmy w wyjątkowo trudnym czasie, jakim była pandemia, gdy w wielu miejscach praktyki zostały zawieszone. Sorus nie tylko podtrzymał z nami wówczas współpracę, ale rozszerzył ją o zdalny kurs prowadzenia projektów wydawniczych, który cieszył się z dużym zainteresowaniem naszych studentów.

Dziękując zatem serdecznie za dotychczasową współpracę, wyrażamy nadzieję, że w kolejnych latach będzie ona równie owocna.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa