„Rowerem wzdłuż Renu” – relacja z kolejnej podróży już dostępna!

 29.06.2024 |  

Znany z miłości do dwóch kółek Karol Ryszard Spiżewski dał się poznać czytelnikom za sprawą swojej pierwszej książki o rowerowej wyprawie przez malownicze krajobrazy Islandii. Dwa lata później postanowił wyruszyć ponownie, wybierając tym razem tereny nieco nam bliższe i startując z Holandii, kraju, w którym to właśnie rower króluje na drogach. Tam rozpoczął kolejną fascynującą podróż wzdłuż jednej z najpiękniejszych rzek Europy – Renu. Zaczynając jazdę od jej ujścia nad Morzem Północnym, po źródło w szwajcarskich Alpach autor w znaczeniu dosłownym i symbolicznym, ruszył pod prąd. To doskonałe odzwierciedlenie jego postawy pełnej determinacji i pasji, która nie zna ograniczeń. .

Udogodnienia dla turystów

E-book „Rowerem wzdłuż Renu” relacjonuje unikalną trasę rowerową zawierającą odcinki, które nie zostały dotąd opisane w żadnej polskiej książce podróżniczej. Mogą ją pokonać wszyscy turyści ze względu na dostępność dróg i kolei, co umożliwia rowerzystom dokonanie ewentualnej zmiany środka transportu. Autor zdecydował się na wyprawę wyłącznie na rowerze (z wyjątkiem miejsc, gdzie infrastruktura nie pozwalała na taką przeprawę) i niech to będzie najlepsza motywacja dla podążających jego śladem! Przewodnik skierowany jest przede wszystkim do miłośników tej formy podróżowania. Zawiera wszelkie szczegóły logistyczne, od ekwipunku po noclegi. Dowiecie się z niego, w jakich miejscach łatwo przeoczyć właściwy szlak, a kiedy warto z niego zboczyć. 

Wyprawa z osobistym przewodnikiem

Kolejne lokalizacje to nie tylko miejsca na mapie, ale także osobiste spostrzeżenia i refleksje z pokonanych kilometrów. Ren, który przez wiele wieków był granicą Imperium Rzymskiego, oddzielał cywilizację rzymską i germańską. Podróżnik wspomina o różnicach wynikających z tego podziału, które można dokładnie zaobserwować podczas podróży przez sześć kolejnych państw. Przytacza wiele ciekawostek historycznych związanych z poszczególnymi miejscami, odnosząc się także do literatury i filmu. Już po kilku stronach łatwo się zorientować, że kolarstwo to nie jedyna jego pasja.

Karol Ryszard Spiżewski w ciągu 21 dni pokonał 1626 kilometrów. Jak sam przyznaje, zwracając uwagę na liczbę przeżytych wiosen, wyliczona z tych danych średnia jest bardzo dobrym wynikiem. Czekamy na relacje z kolejnych podróży! Tymczasem wszystkich czytelników zachęcamy do odwiedzenia naszej księgarni internetowej, aby rozpocząć własną przygodę i wyruszyć rowerem wzdłuż Renu. 

Rowerem wzdłuż Renu

Przewodnik, który poprowadzi Cię przez nieznane szlaki Renu. Kompendium wiedzy dla rowerzystów szukających nowych wyzwań. Od wyboru ekwipunku po najciekawsze miejsca na trasie.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa