Wydawnictwo w czasach koronawirusa – pracujemy bez zmian

 16.03.2020 |  

Informujemy, że epidemia koronawirusa nie ma większego wpływu na naszą działalność wydawniczą i dystrybucyjną. Już od 2018 roku pracujemy w zasadzie zdalnie i nasza praca nie stanowi teraz dla nas i naszych klientów żadnego zagrożenia.

Nasz zespół od kilkunastu miesięcy spotyka się codziennie on-line, za pomocą systemu do telekonferencji. Pracujemy z domu, przebywając w bezpiecznym otoczeniu. Używamy internetowych narzędzi do zarządzania projektami. Dzięki temu wszyscy możemy śledzić postęp prac wydawniczych, nawet bez konieczności kontaktowania się ze sobą. Prace wydawnicze wykonujemy na plikach, które przechowujemy w chmurze i w każdej chwili uprawnione osoby mają do nich dostęp. Od dawna wszelkie zmiany redakcyjne wykonywane są już elektronicznie i nie są przesyłane żadne drukowane dokumenty do i po redakcji. Na przykład jeśli potrzeba nanieść poprawki, redaktor może to szybko zrobić u siebie w domu i za chwilę plik z tymi poprawkami otrzymuje do dyspozycji operator DTP, który nanosi je do składu książki.

Nasza sekretarka pracuje w odosobnionym biurze, gdzie nie ma żadnych innych pracowników. Codziennie odbiera korespondencje i je skanuje. Odbiera też od Was wszelkie telefony, które są od razu nagrywane. Informacje o rozmowach telefonicznych są przekazywane do odpowiednich osób i w razie potrzeby te osoby kontaktują się bezpośrednio z dzwoniącymi, czy to mailowo, czy telefonicznie. W razie potrzeby w sekretariacie w Poznaniu przy ul. Bóżniczej 15/6 można osobiście dostarczać i odbierać dokumenty. Jednak w aktualnej sytuacji, mimo tego, że została wprowadzone u nas wzmożona częstotliwość dezynfekcji elementów powierzchni biura, zdecydowanie zachęcamy do korzystania z korespondencji.

Nasz główny magazyn od półtora roku znajduje się w Bytkowie pod Poznaniem. W tym celu korzystamy z usług firmy logistycznej, która zajmuje się obsługą dostaw i wysyłek. Nie mamy żadnych powodów, aby cokolwiek w zakresie obsługi dystrybucji mogło się zmienić.

Wszelkie sprawy administracyjne, finansowe, księgowe i inne rozliczenia w wydawnictwie wykonywane są zdalnie w systemie rozproszonym. To oznacza, że wykonywane są przez różne osoby o różnych porach dnia. Już od bardzo dawna wszelkie dokumenty rozsyłamy i przyjmujemy w formie elektronicznej. Akceptujemy również podpisy na dokumentach w formie skanu lub zdjęcia. Nie trzeba więc zbędnie fatygować się na pocztę i niepotrzebnie narażać na bezpośredni kontakt z innymi ludźmi.

Biorąc pod uwagę fakt, że teraz co raz więcej osób będzie korzystać z książek w wersji elektronicznej, postanowiliśmy, że zwiększymy konwersję naszych książek do postaci e-booków, sukcesywnie dodając kolejnej pozycje z naszych tytułów, czy to w formatach ebpub, mobi, czy też PDF. Planujemy także prace nad produkcją kolejnych audiobooków. Aktualnie wszystkie nasze książki w wersjach elektronicznych można nabyć na stronie Legimi, ale pracujemy też nad tym, aby to było możliwe bezpośrednio z naszych stron internetowych.

Aktualne czasy sprzyjają temu, aby zebrać dotychczasowe doświadczenia i wreszcie dokończyć pisanie książki. Zachęcamy Cię więc do zrobienia tego właśnie teraz i pozostawienia po sobie trwałego zapisu swoich przemyśleń, czy to związanych z osobistymi doświadczeniami, przemyśleniami czy fantazjami. To jest dobry czas zarówno na czytanie, jak i pisanie. My, naszą zorganizowaną zdalnie pracą, postaramy się pomóc Wam w tym, aby te przemyślenia przybrały formę dobrze czytającego się tekstu i ukazały się w postaci zarówno elektronicznej, jak i fizycznej książki. Ludzie bowiem nigdy nie przestaną czytać książek. Prawdopodobnie książki papierowe będą drukowane w coraz mniejszych nakładach i staną się coraz bardziej luksusowym towarem. Jednak każdy z nas co jakiś czas będzie chciał mieć w domu którąś z ulubionych książek właśnie w postaci fizycznej. To tak samo jak płyty winylowe mają swoją przewagę nad albumami udostępnianymi strumieniowo, właśnie poprzez swoją atrakcyjną postać fizyczną. Tak samo książki pozostaną na zawsze prestiżową formą literatury.

Kontaktujcie się więc z nami drogą mailową, przez formularz lub telefonicznie. Wszelkie dane kontaktowe znajdziecie zawsze na stronie sorus.pl/kontakt. Pomożemy Ci, aby Twoja książka ujrzała światło dzienne, zarówno w formie elektronicznej, jak i drukowanej.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa