Zanim świat zwariował – poezja dla zwykłych ludzi

 27.01.2023 |  

Wyobraź sobie, że siedzisz przy kominku, na wygodnym fotelu z wysokim oparciem. Na twoich kolanach spoczywa kot, który co jakiś czas uchyla jedno oko i obserwuje Twoje ruchy. Poza Wami w pokoju jest jednak jeszcze ktoś. Tajemnicza istota zaklęta jest w tomiku poezji Zanim świat zwariował.

Dlaczego świat zwariował?

Autorzy tomiku poezji Ewa Bitner i Piotr Burski pokazali świat bez zawiłości i krętych uliczek. Jest prosta forma, przyjemne w odbiorze rymy i wyczuwalny pod palcami naturalny bieg życia. Nie ma pośpiechu, nikt nie szuka niemożliwego. Taka forma wierszy skłania do refleksji nad nieco zwariowanym stylem życia współczesnego człowieka. Po przeczytaniu w głowie czytelnika pojawiają się bardzo istotne pytania:

Kiedy ostatnio zwróciłeś uwagę na mijające pory roku?

Myślisz czasem o swojej przynależności i historii?

O czym myślisz przed snem?

Potrzeba bliskości z otoczeniem

Dzięki tomikowi Zanim świat zwariował odkryjesz to, co namacalne i ważne. Autorzy zadbali o to, aby pojawiały się w nim elementy, które inspirują ich do pisania. Widać, że oboje mają ogromny szacunek i sentyment do tradycji, patriotyzmu czy przyrody.

W momencie, kiedy świat pędzi przed siebie, nie bacząc na ofiary i historię, czasem warto zatrzymać się, sięgnąć po tomik poezji i zatopić się w lekturze Zanim świat zwariował.