Zaskakująca powieść o odkrywaniu siebie: „Ta ostatnia niedziela”

 08.04.2021 |  

Poznaj niezwykłą historię o poszukiwaniu własnej drogi!

Po moim pokoju walały się ubrania, puszki po piwie i zeszyty z liceum. Nie uczyłem się z nich, pewnie z wściekłości na szkołę rzucałem nimi po pokoju. Nie pamiętałem zbytnio. Na ścianach wieszałem swoje rysunki. Lubiłem rysować, ale nie widziałem w tym sensu, w niczym nie widziałem sensu.

Marek Chmielewski – Ta ostatnia niedziela

Ta ostatnia niedziela to powieść obyczajowa o różnicy pokoleń między wnuczkiem i dziadkiem, których życiowe drogi po latach ponownie się połączyły. Adresowana jest zarówno do młodszych, jak i starszych czytelników. Fabuła skupia się wokół losów młodego chłopaka poszukującego swojego miejsca w życiu. Nie brak w niej zabawnych dialogów, ciętej mowy, momentów wzruszających, jak i romantycznych czy tragicznych. O wszystkim dowiadujemy się z pierwszoosobowej narracji głównego bohatera, Adama Niedzieli.

Kto z nas nie mógł odnaleźć się po ukończeniu szkoły średniej? Kto z nas nie szukał sensu życia? Kto z nas nie był młody?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, z jakimi trudnościami zmaga się współczesne pokolenie i jak trudne jest poszukiwanie własnej drogi, koniecznie sięgnij po tę pozycję! Ukazuje ona sytuację młodego pokolenia po ukończeniu liceum i ich zmagania związanie z tworzeniem planu na życie. Jest to również fascynująca opowieść o relacjach rodzinnych i o więzi, jaka może zawiązać się pomiędzy pokoleniami. Z całą pewnością ta pozycja zachwyci każdego, kto znajduje się w podobnej sytuacji i próbuje odnaleźć się we współczesnym świecie.

Marek Chmielewski urodził się w 1999 roku. Pochodzi z małej miejscowości, która leży na pograniczna Mazowsza i Mazur. Lubi podróże, dobrą literaturę oraz kinematografię. Inspirujący jest dla niego cytat: “Niektórzy bardzo wyraźnie słyszą w głębi swej duszy pewien głos, z którym starają się żyć w zgodzie” z Legends of the Fall (pol. Wichry namiętności) w reżyserii Edwarda Zwicka. W wolnych chwilach, z czystej pasji, pisze książki i scenariusze. Ta ostatnia niedziela to jego powieściowy debiut.


Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa