31 października premiera książki „Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata” Katarzyny Maniszewskiej!

 26.10.2017 |  

Doktora nauk humanistycznych, absolwentka germanistyki i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonatka przygód, która popołudniami ćwiczy boks na warszawskiej Pradze, a wszystkie swoje podróże odbywa w rytmie najwyborniejszych kawałków klasycznego rocka. Katarzyna Maniszewska, którą znacie już pewnie dzięki Łutowi szczęścia, 31 października wydaje w naszym wydawnictwie kolejną część Podróżnika bez powodu. W 40 dni dookoła świata!

mockup_podroznik

Najnowsza książka podróżniczki zawierać będzie najciekawsze momenty trasy, która wiodła przez Paragwaj, Brazylię, Argentynę, Nową Zelandię, Vanuatu, Australię, Zambię, Botswanę, Zimbabwe i RPA. Prócz czarujących anegdotek i magicznych spotkań z nietuzinkowymi postaciami, autorka nie zawaha się poruszyć tematów trudnych, wiążących się z aktualną sytuacją polityczno-gospodarczą odwiedzanych krajów lub ich krwawą historią. Przede wszystkim jednak lektura dostarczy każdemu czytelnikowi sporą dawkę emocji!

Wiedziałam, że chcę jechać na zachód, półkulą południową i że chcę okrążyć glob. To były trzy podstawowe założenia. Wzięłam zatem mapę Ameryki Południowej, „odcięłam” ją w myślach na równiku i sprawdzałam, do którego państwa poniżej równika da się z Europy najtaniej dolecieć. Okazało się, że do Paragwaju. Nie można powiedzieć, żeby moja wiedza o tym państwie była szczególnie obszerna. Kiedy znalazłam bilet, wpisałam w wyszukiwarkę hasło „Paraguay” i jako jeden z pierwszych wyników wyskoczył… tak zatytułowany utwór Iggy’ego Popa. Posłuchałam. Utwór świetny. Uznałam to za dobry znak i kupiłam bilet do Asunción.

Właśnie tak rozpoczyna się niezwykła, 40-dniowa przygoda Katarzyny Maniszewskiej. Jeśli chcecie nabyć książkę w okazyjnej cenie 29,90 zł jeszcze przed premierą, koniecznie wejdźcie do naszej księgarni internetowej i zamówcie Podróżnika bez powodu. W 40 dni dookoła świata, a my prześlemy go Wam 31 października, w dzień premiery!

Ważne jest to, że kupując książkę, pomagasz zmienić świat na lepsze. Katarzyna Maniszewska została bowiem ambasadorką akcji Z dżungli na studia, organizowanej przez Fundację im. Kazimierza Nowaka. Ze swojego honorarium autorskiego od każdej sprzedanej książki Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata przekazuje 1,50 zł na ufundowanie stypendium dla młodzieży z Kongo, by młodzi ludzie mogli studiować wybrany przez siebie kierunek w stolicy kraju, Kinszasie!

Jeśli chcecie spotkać się z podróżniczką na żywo, porozmawiać o poznawaniu świata albo uzyskać autograf, będzie ku temu okazja! Oto najbliższe spotkania Katarzyny Maniszewskiej w Warszawie:

14.11. g. 19.00 Południk Zero, ul. Wilcza 25 – spotkanie premierowe!

26.11. g. 16.00 Kawiarnia Karowa 20, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

21.11. g. 17.00 Biblioteka Publiczna DzielnicŻoliborz, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 138, ul. Broniewskiego 9a

2.12. g. 19.00 Klubokawiarnia Tam i z Powrotem, ul. Antoniego Odyńca 71

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa