„Baw się z nami w logobajki” – czyli ćwiczenia poprzez zabawę

 09.12.2022 |  

Wymowa kształtuje się u małych dzieci, dlatego warto uczyć je, jak prawidłowo wymawiać słowa, a przede wszystkim, w jaki sposób układać język, aby każda litera była wyraźna. Autorka Baw się z nami w logobajki Dorota Krużołek znakomicie połączyła bajkowy świat z ćwiczeniami aparatu mowy.

Bajki z pouczającym morałem

Ta absolutnie wyjątkowa książka dla dzieci z elementami terapeutycznymi to jednak o wiele więcej – znajdziesz w niej również historyjki z morałem, które skłaniają małych odbiorców do pierwszych refleksji. Napisana prostym i zrozumiałym językiem pozwoli wykonać wszystkie niezbędne ćwiczenia, a do tego sprawi, że maluch dowie się, czym różni się dobro od zła.

Tworzyłam tę książkę z zamiarem zaproponowania dzieciom nauki poprzez zabawę, aby „nauka głosek łatwa była i szybko do główki wchodziła”.

Bohaterowie, którzy działają na wyobraźnię

Dzięki wesołym postaciom pojawiającym się w pięciu opowieściach można łączyć kształtowanie prawidłowej wymowy z przyjemną rozrywką, która przypadnie do gustu każdemu dziecku! Już po dwóch pierwszych bajkach zarówno rodzice, jak i ich małe pociechy dostrzegą różnicę w wymawianiu poszczególnych wyrazów, a także znajdą swojego ulubionego bohatera, który będzie prowadził ich przez całą książkę.

Profesjonalne porady dotyczące prawidłowej wymowy

Dorota Krużołek stworzyła coś niebywałego. Pomaga bowiem zadbać o aparat mowy u dzieci w sposób niezwykle przystępny dla nich samych. To także duża wartość dla rodzica, który może troszczyć się o swojego malucha i jego prawidłową wymowę oraz układ szczęki za pomocą książki z bajkami, która uzupełniona została o przyjemne dla oka obrazki. Wszystkie ćwiczenia zawarte w Baw się z nami w logobajki są sprawdzone pod kątem skuteczności, a do tego proste do wykonania. Dlatego książkę tę pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli!

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa