“Egzekutor” na Warszawskich Targach Książki

 13.05.2015 |  

W niedzielę, 17 maja o godzinie 14.00, przy stoisku naszego wydawnictwa (162, sektor V), gościć będzie profesor Rafał Krawczyk, promując najnowszą książkę pt. “Egzekutor”. Historia opowiada o losach Egipcjanina wychowanego w kulturze oraz religii islamu, Khalida. Mężczyzna, za sprawą Organizacji Islamskiej zostaje pilotem samolotów pasażerskich. Powierzane są mu sekretne misje, jak choćby zamach na premier Pakistanu, Benazir Bhutto czy wstrząsające polecenie do zrealizowania w samym Watykanie… Nie bez wpływu pozostaje tu prawdziwe pochodzenie bohatera oraz jego miłość do dziewczyny chrześcijańskiego wyznania. O czym jednak tak naprawdę traktuje “Egzekutor” i dlaczego powstał? Przekonajcie się, czytając dalej.

egzekutor

 

U powstania powieści leży przede wszystkim pisarska pasja profesora Rafała Krawczyka, który przez wiele lat wykładał na uczelniach wiedzę o cywilizacji islamu. Ponieważ czytanie podręczników raczej nie jest zamiłowaniem studentów, profesor postanowił ubrać informacje w atrakcyjniejszą, lżejszą formę.

Wiedza Polaków [o islamie] jest nie tylko powierzchowna, ale zwykle błędna. Problem w tym, że ci, którzy o nim piszą, nawet z pozycji naukowych, są z reguły albo wyznawcami islamu, albo sympatykami i nie pizza prawdy, ale opisują jako idealną wiarę. Postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze, a poza tym sposobało mi się pisanie powieści. To nie taka katorżnicza praca, jak książka naukowa – mówi sam autor.
Dlatego też, oprócz wartkiej akcji i wątku miłosnego, w książce mamy do czynienia z mnóstwem wiadomości na temat wyznania muzułmańskiego. Czy islam to religiia, czy też ideologia? To jedno z najważniejszych pytań, z którymi spotka się czytelnik podczas lektury “Egzekutora”. Na te oraz inne będzie można poznać odpowiedź podczas spotkania autorskiego z profesorem Rafałem Krawczykiem. Serdecznie zapraszamy do dołączenia na Facebooku: www.facebook.com/events/827599590652603/
W międzyczasie polecamy zaś lekturę bloga naszego autora www.blog.polskaiswiat.com/ 

 

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa