Ile kosztuje wydanie książki?

 05.08.2016 |  

Cena usługi wydania książki jest indywidualna dla każdego Utworu. Wpływa na nią mnóstwo czynników i składa się z dwóch części.

pexels-photo-46274Pierwszą jest przygotowanie książki do druku.

W skład tej opłaty wchodzi redakcja, poszczególne korekty, skład utworu, przygotowanie projektów okładki, dostosowanie do druku ilustracji a także promocja książki.

Koszt przygotowania książki do druku uwarunkowany jest przede wszystkim od objętości przesłanego utworu, wynikającej z przeliczenia znaków ze spacjami na arkusze wydawnicze. Dlatego, jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztować wydanie Twojej książki, skorzystaj z naszego formularza kontaktowego, koniecznie umieszczając w załączniku plik, który zawierać będzie cały materiał – tekst i ewentualne zdjęcia bądź ilustracje.

Druga część ceny to opłata za druk książki.

Również w tym przypadku ogromną rolę odgrywa objętość książki. Szacowana liczba stron to główny czynnik, jaki musi zostać uwzględniony przy kalkulacji kosztów wydawniczych, jednak nie jedyny. Koszt druku wzrasta wraz z liczbą stron kolorowych oraz formatu książki.

Najczęściej stosujemy format A5 o wymiarach 145×205 mm. Takie wydanie jest najekonomiczniejsze, jednak istnieje również możliwość zwężenia tego formatu lub wybrania innego, w zależności od wizji Autora.

Równie istotną sprawą jest oprawa książki wraz z uszlachetnieniami.

Najprostszą oraz najtańszą wersją jest oprawa miękka z folią matową lub błyszczącą. Można uszlachetnić taką poprzez zastosowanie wybiórczo lakieru UV, np. po to, by uwypuklić nazwisko autora, tytuł książki bądź wybrane elementy graficzne. Innym rodzajem uszlachetnienia jest dodanie skrzydełek, uzyskiwanych przez zagięcie wydłużeń okładki do wnętrza książki.

W przypadku ekskluzywnych publikacji, można rozważyć oprawę twardą, która jest droższa od oprawy miękkiej, ale solidniejsza.

Im większy jest nakład, tym niższy koszt druku jednego egzemplarza. Warto zatem dobrze zastanowić się nad podjęciem decyzji o wyborze konkretnego nakładu.

 

Oprócz konkretnych parametrów związanych z przygotowaniem tekstu do druku i samego druku, jako nasz Autor zyskujesz całe zaplecze administracyjne. To my zajmujemy się dystrybucją, magazynowaniem książki, kontaktami z mediami i prowadzeniem księgowości.

 

Jeżeli nie skończyłeś jeszcze procesu pisania Twojej książki, nie jesteśmy w stanie poinformować Cię, ile będzie kosztować usługa jej wydania, nawet w przybliżeniu. Dopiero, gdy dysponujesz całością tekstu, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza. W ciągu kilku, kiedy zapoznamy się z Twoim utworem i stwierdzimy, czy tematyka pasuje do naszego profilu wydawniczego, skontaktujemy się z Tobą, by przedstawić wycenę i omówić propozycje dalszej współpracy.

Zapytaj o wydanie książkiZapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa