Jaki nakład ma mieć moja książka?

 02.08.2016 |  

Jeżeli chcesz, by Twoja książka trafiła do szerokiej dystrybucji, minimalnym nakładem na początek jest 500 egzemplarzy. Ta liczba umożliwi nam zaopatrzenie nie tylko naszej księgarni internetowej, ale przede wszystkim zrealizowanie zamówień hurtowni na Twoją książkę. W ten sposób nasi dystrybutorzy zadbają o to, by książka Twojego autorstwa znalazła się na półkach księgarskich na terenie całego kraju.

Untitled design (1)

Nakład 500 egzemplarzy jest bezpieczną inwestycją dla debiutanta. Książka nie będzie zalegać na półkach magazynowych, tylko od razu po wydrukowaniu wejdzie do obiegu księgarskiego. Kiedy zaś zostanie wyprzedana, skontaktujemy się z Tobą, by omówić szczegóły związane z dodrukiem. Możesz albo samemu pokryć koszt dodruku, albo zdać się na sfinansowanie przez nasze wydawnictwo.

Jeżeli Twoja książka ma bardzo dużo zdjęć, ilustracji bądź kolorowych elementów, najekonomiczniej jest wydrukować 1000 egzemplarzy. W ten sposób cena jednostkowa druku jednej książki będzie bardziej przystępna. Wynika to z różnic cenowych pomiędzy drukiem cyfrowym a offsetowym.

Możliwe jest też wydanie książki w niewielkim nakładzie, dla wąskiego grona odbiorców. Jeżeli jesteś autorem tomiku poetyckiego, możemy zaproponować druk 50, 100 albo 300 egzemplarzy. Wówczas część dystrybuować będziemy przez naszą księgarnię internetową, a część przekażemy Tobie, byś mógł prowadzić sprzedaż na spotkaniach autorskich.

Zapytaj o wydanie książki

    

  0 komentarzy

  Wyślij komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Zapisz się do naszego newslettera

  Pobierz poradnik

  10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa

  Nowości