Prawdziwa gratka dla miłośników historii! Wydaliśmy trylogię rodu Lubomirskich.

 05.12.2018 |  , ,

Trylogia “Lubomirscy. Książęta polscy” to owoc współpracy z Fundacją Książąt Lubomirskich.

Wszystkie 3 tomy zostały wykonane w twardej, szytej oprawie. Historia jest wzbogacona o zdjęcia, szkice oraz mapy pochodzące ze zbiorów Fundacji. Komplet książek zapakowany jest w kartonowy futerał, dzięki czemu będzie się dostojnie prezentował w biblioteczce każdego miłośnika historii. Dodatkowo, został do niego dołączony plakat z  drzewem genealogicznym rodu.

Lubomirscy to nie tylko wielkie wydarzenia, wspaniałe zwycięstwa, wielkie fundacje i bogactwo, ale przede wszystkim ludzie. Ludzie ze swoimi wszystkimi pozytywnymi cechami, marzeniami, działaniami, ale też czasem wadami, ułomnościami i porażkami.

Pierwszy tom trylogii przedstawia początki rodu Lubomirskich. Znajdą się w nim legendy dotyczące pochodzenia oraz historyczne wzmianki o pierwszych członkach rodziny.
W tym tomie przedstawione zostały również koligacje Lubomirskich z największymi europejskimi rodami, a także opisy większości gniazd rodowych Lubomirskich.
Tom liczy 277 stron.

Drugi tom opisuje sylwetki najważniejszych członków rodu z XVII i XVIII wieku. Książka rozpoczyna się od charakterystyki Stanisława Lubomirskiego – jednego z najsłynniejszych Lubomirskich. Ich opisy ozdobione są pięknymi portretami z Kolekcji Książąt Lubomirskich oraz polskich i zagranicznych muzeów.
Tom liczy 283 strony.

Trzeci tom trylogii przedstawia sylwetki książąt Lubomirskich od XIX wieku aż do wybuchu drugiej wojny światowej. Postaci opisane w książce, zostały szeroko scharakteryzowane i ozdobione zdjęciami z rodzinnych albumów i portretami z Kolekcji Książąt Lubomirskich oraz polskich i zagranicznych muzeów.
Tom zawiera stron.

Książki można nabyć jako pojedyncze tomy albo w komplecie.