„Przygody Frania – kociego detektywa” – rozwiąż z nami zagadki w Krainie Puszystych Łapek

 06.06.2024 |  

Czy to możliwe, że Słońce z dnia na dzień stało się cieplejsze? Czy spadające gwiazdy naprawdę spełniają marzenia? Czy ciekawi Cię, w jaki sposób delfin z magicznej krainy trafił do Mruczkowa? A może chcesz rozwiązać zagadkę zaginionej kociej przekąski? Zapraszamy Cię do Krainy Puszystych Łapek, gdzie każdy dzień to nowe wyzwania i łamigłówki do rozwiązania!

Poznaj naszych bohaterów

Franio to energiczny, odważny kociak, którego pasją jest rozwiązywanie zagadek. Można go rozpoznać po wielkich zielonych oczach, granatowym płaszczu, czerwonej muszce w kropki i lupie, z którą, jako dobry detektyw, nigdy się nie rozstaje. To dzięki niej dostrzega nawet najmniejsze szczegóły. Jest niezwykle dociekliwy i nigdy nie odpuszcza, dopóki nie zgłębi tajemnic danej sprawy.

Ruda jest siostrą Frania. To mądra, spokojna i pełna intuicji kotka. Często służy Franiowi radą, gdy ten utknie w ślepym punkcie w trakcie śledztwa. Kiedy Franio i Ruda są razem, nie ma zagadki, która byłaby dla nich straszna!

Franio i Ruda mają mnóstwo przyjaciół, którzy z chęcią niosą pomoc naszej dwójce detektywów. Wśród nich jest m.in. Pan Sowa (najmądrzejsze zwierzę w krainie), Pani Beza (niedźwiedzia cukierniczka), Pani Myszka (mądra bibliotekarka), krasnoludki, delfiny i inne stworzenia.

Dla kogo przeznaczona jest książka?

Przygody Frania – kociego detektywa to książka skierowana przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Dzieci są naturalnie ciekawe świata, mają dużo pytań i pragną odkrywać nowe rzeczy. Są zainteresowane poznawaniem otaczającego je świata, zarówno w sensie fizycznym, jak i emocjonalnym. Przygody Frania dają dzieciom przestrzeń do nauki i rozwoju. Opisane historie nie tylko angażują maluchy do rozwiązywania problemów i zagadek razem z bohaterami, ale również uczą, czym jest współpraca, empatia i jak radzić sobie z problemami.

ilustracja: Katarzyna Urbaniak

Dlaczego Franio jest wyjątkowy?

Monika Franczyk w opowieściach o Franiu przekazuje ważne wartości, które mogą pomóc młodym czytelnikom w pokonywaniu wyzwań i własnych ograniczeń. W każdej historii stara się ukazać, jak ciekawość, odwaga, wytrwałość i otwartość na nowe doświadczenia mogą pomóc w osiąganiu celów i radzeniu sobie z trudnościami. Bohaterowie, którzy nie poddają się, nawet gdy napotykają na swojej drodze przeszkody, mają inspirować dzieci do tego, by wierzyły w siebie i swoje możliwości. Autorka w książce porusza również tematykę emocji, ucząc dzieci, jak je rozpoznawać i wyrażać. Pokazuje, że każde uczucie, nawet to trudne, jest ważne i ma swoje miejsce w naszym życiu. Dzięki temu dzieci mogą lepiej zrozumieć siebie i innych.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu Przygód Frania każde dziecko poczuje się bardziej pewne siebie, gotowe do eksploracji świata i stawiania czoła nowym wyzwaniom z uśmiechem.

Książka dostępna jest w naszej księgarni internetowej zarówno w formie drukowanej, jak i elektronicznej.

Przygody Frania – kociego detektywa

8 niezwykłych historii o przygodach dzielnego kota – detektywa Frania i jego siostry Rudej. Rozwiązujcie zagadki razem z bohaterami!

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa