„Samozwańczy Literat” – przyjemność w krótkiej formie

 30.10.2023 |  

Być może to myśl zaskakująca, lecz książka nie musi wcale być gruba, by dostarczać jakościowej rozrywki. Wręcz przeciwnie! Czasem te najkrótsze formy wywołują w czytelniku najsilniejsze emocje. Jeżeli chcesz rozjaśnić nadchodzące szare, deszczowe dni, idealną lekturą będzie Samozwańczy Literat Adama Durbacza, który mamy nadzieję, że rozbawi Cię do łez!

Zaskakujący debiut

Zbiór ten liczy 16 nietuzinkowych opowiadań, różnorodnych pod względem formy, dynamicznych, wypełnionych lekkim humorem i napisanych kwiecistym językiem. Nie myśl jednak, że treść jest płytka. Opowieści zawarte w książce niosą za sobą także głęboką refleksję, a Adam Durbacz celnie portretuje ludzką codzienność, przybierającą postać niemalże magiczną. Wybierzesz się w podróż przez spektrum różnych doznań: zabawnych i tragicznych, nostalgicznych i przepełnionych sarkazmem.

W Samozwańczym Literacie przeczytasz m.in. poruszającą historię młodej dziewczynki, która dorastając, musi stawić czoła demonom po stracie matki, czy też historię młodego pracownika korporacji, spędzającego weekendy w towarzystwie kokainy i przyjaciół, którymi gardzi, podobnie jak sobą.

Krótkie rozdziały, z których składa się zbiorek, pozwolą Ci dawkować sobie przyjemność z lektury. My proponujemy jedną historyjkę co wieczór, a do zestawu kubek dobrego ciepłego napoju. Samozwańczy Literat już czeka na Ciebie w naszej księgarni internetowej!

Samozwańczy Literat

Zbiór 16 dynamicznych i różnorodnych pod względem treści opowiadań, pełnych humoru i silnych emocji.