Sorus na Kolosach

 16.03.2016 |  

Tegoroczne Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów były dla nas absolutnie wyjątkowe. W zeszłym roku zawitaliśmy do Gdyni z dziesięcioma pozycjami książkowymi. W tym roku przywieźliśmy dla Was już dwadzieścia pięć tytułów, z czego  cztery swoją premierę miały właśnie na Kolosach!

Sorus Kolosy

Mogliście się z nami spotkać już od piątku. Cieszymy się, że tak licznie odwiedzaliście nasze stoisko oraz braliście udział w organizowanych przez nas konkursach, by powalczyć o wygranie książki (wyniki na końcu wpisu). Z radością witali Was także nasi autorzy.

Już w piątek, od samego początku imprezy, tj. godz. 11.00, odwiedził nas Kazimierz Ludwiński z rodziną. Ludwińscy dotrzymywali nam towarzystwa do ostatnich chwil festiwalu. Oprócz ciekawych opowieści po raz pierwszy zaprezentowali drugi tom Wyspy Szczęśliwych Dzieci pt. Nel.

Chwilę później swoje wystąpienie w Dużej Sali miał Dominik Szmajda, autor książki pt. Rower góral i na Ural.  Tym razem prezentował wyprawę do lasów równikowych Konga.

O 16.00 odbyła się premiera książki Alicji Kubiak i Jana Kurzeli Oczami dos gringos. Meksyk, Gwatemala i Belize. Autorzy przynieśli ze sobą meksykańskie słodycze, stanowiące wystrzałową mieszankę smaków i ogromne charro.

W sobotę odwiedzili nas kolejni nasi autorzy. Najpierw gościliśmy Katarzynę Maniszewską (Podróżnik bez powodu. Łut szczęścia), nieco później Ewę Kostrzewę (Nepal. Nie tylko Himalaje), a następnie Pawła Zgrzebnickiego (Historie) i panią Bożenę Luttge-Marczyńską (Smak ma zapach przypraw. Indie). Wierzymy, że każde z tych spotkań było dla frajdą zarówno dla naszych czytelników jak i dla samych autorów.

Popołudniu, podczas gdy kolejka przed wejściem do gdyńskiej Areny osiągała prawdziwie kolosalne rozmiary, odbyła się premiera naszego nowego przewodnika autorstwa Zbigniewa Mielczarka (Iran nowoczesnych ajatollahów), zaś nieco po 17.00 na Fotoplastykonie swoje wystąpienie miał Łukasz Supergan (Pustka wielkich cisz). Jego prezentacja o przejściu przez Pireneje wzbudziła ogromne zainteresowanie, dlatego miło nam powiadomić, że niebawem i ci z Was, którzy nie mogli wybrać się na Kolosy, będą mieli okazję ją obejrzeć za pośrednictwem naszych transmisji on-line. Zapraszamy!

Niedzielę rozpoczęliśmy od premiery Zaczęło się od Kilimandżaro. Ararat, Rysy, Everest Base Camp autorstwa Agnieszki Paź-Kerner, która swoim żywiołowym usposobieniem dodała nowego kolorytu naszemu stoisku. Wielkie zainteresowanie i entuzjazm wzbudziła również dr Joanna Różycka-Tran, współautorka Podróży psychologicznych przez kultury świata. Jej wystąpienie w Sali Seminaryjnej spotkało się z takim entuzjazmem, że goście nie chcieli jej wypuścić, w związku z czym spotkanie przeniosło się na nasze stoisko.

[nggallery id=13]

Dziękujemy Wam za tak miłe przyjęcie, częste i liczne odwiedziny stoiska Sorusa, zainteresowanie i współpracę. Specjalnie dla Was i reszty, której nie udało się dotrzeć w tym roku na Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, przez najbliższy tydzień obniżamy ceny naszych książek podróżniczych o 10%. Wszystko, co wystarczy zrobić, to zapisać się na nasz newsletter i odebrać specjalny kod promocyjny. Tymczasem szykujemy już kolejne tytuły – niecodzienne przygody, poruszające historie i barwne opisy najdalszych zakątków świata.

Wyniki konkursu

Piątek – Nagroda główna: Magdalena Borowiec, wyróżnienia: Mikołaj Dacko, Karolina Nowa

Sobota – Nagroda główna: Paulina Ciesielska, wyróżnienia: festina1@…, Beata (betina-80@…)

Niedziela – Nagroda główna: Oktawia Kupidura, wyróżnienia: Tomasz Krzekotowski, Przemek Ś. (tonikososki@….)

Do zobaczenia Na Szlaku i za rok na następnych Kolosach!

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa