„Szmaragd” – gdzie zaciera się granica między rzeczywistością a fantastyką

 15.12.2023 |  

Niezwykłe połączenie gatunków, kryminału, fantastyki i romansu, kryje się w naszej nowej powieści pt. Szmaragd autorstwa Moniki Voland. To historia oparta na wielu płaszczyznach, nieoczywista i nieprzewidywalna. O czym jednak opowiada?

W mroźnym miasteczku…

Narratorką Szmaragdu jest Jane Harrison, mieszkanka południowej Norwegii. Jane na co dzień zajmuje się pomaganiem innym, wykorzystując w tym celu umiejętności nabyte podczas wieloletnich praktyk duchowych. Obecnie dzięki nim może skutecznie uzdrawiać i oczyszczać ludzkie dusze. W miarę jak ład na Ziemi przeistacza się we wszechobecny chaos, kobietę zaczynają nawiedzać koszmary, od których ratuje ją nieznany mężczyzna. Wkrótce jednak okaże się, że nie znalazł się w jej życiu przypadkiem…

Przestrzeń metafizyczna łączy się z codziennym życiem mieszkańców miasteczka, zmuszając ich do stawienia czoła swoim największym lękom.

Kim jest ów mężczyzna? Dlaczego stanął na drodze Jane? Co oznaczają trzy tajemnicze czwórki? Na te pytania odpowie Wam sama Monika Voland w swojej książce.

Czy tylko dla młodzieży?

Choć Szmaragd oznaczony został jako powieść dla młodzieży, sięgnąć po nią mogą także dorośli i sądzimy, że mogą przepaść w niej równie mocno! Zapraszamy do naszej księgarni internetowej!

Szmaragd

Niezwykła atmosfera norweskiego miasteczka, pełnego różnorodnych charakterów i sąsiedzkiej bliskości, łączy się z metafizyczną przestrzenią, która przenika do życia codziennego zwykłych ludzi, zyskujących wiarę w znaczenie swoich przeczuć i snów.

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa