„Evidence-based medicine/practice” – ekspercki przewodnik po systematycznych przeglądach literatury

 11.12.2023 |  

Powstałe w 1991 roku Wydawnictwo Sorus, już od ponad 30 lat zajmuje się publikacją literatury. Początkowo specjalizowaliśmy się w literaturze naukowej, z czasem jednak nasza działalność rozszerzyła się o wiele interesujących gatunków, co umożliwiło nam znaczny rozwój, a wielu autorom, wydanie ich tekstów na najwyższym poziomie. Dziś wracamy „do korzeni” i przedstawiamy Wam książkę niezwykłą w swojej dziedzinie. Przed Wami Evidence-based medicine/practice i systematyczne przeglądy literatury: praktyczny podręcznik autorstwa doktora Pawła Posadzkiego.

Czym są systematyczne przeglądy literatury (SPL)?

Mówiąc prosto, są to badania badań (ang. secondary research). SPL pomagają specjalistom z zakresu medycyny/nauk o zdrowiu w podejmowaniu racjonalnych decyzji opartych na faktach, liczbach oraz danych. Badania tego typu polegają na systematyzowaniu, poszukiwaniu i znajdowaniu luk w stanie wiedzy, mają także ściśle określoną strukturę, a proces ich przygotowywania obejmuje kilka etapów, o których jest mowa w poszczególnych podrozdziałach podręcznika.

Czego dowiecie się z książki?

Evidence based medicine/practice porusza m.in. takie tematy, jak:

  • Czym jest Evidence-Based Medicine/Practice;
  • Typy systematycznych przeglądów literatury;
  • SPL krok po kroku;
  • Kto jest odbiorcą książki.

A skoro o tym mowa, to dla kogo przeznaczona jest niniejsza pozycja?

Jest ona zarówno dla osób rozumiejących podstawowe pojęcia dotyczące badań w naukach medycznych, jak i osób całkiem początkujących. Nawet osoby orientujące się w temacie SPL znajdą dla siebie coś nowego, np. w rozdziale o wykorzystaniu nowoczesnych technologii w tymże procesie. Książka ma za zadanie pomóc przyszłym autorom SPL podołać wyzwaniu i „nie zatonąć” pod ogromem istniejących badań.

Autor – specjalista

Dr Paweł Posadzki jest autorem ponad 140 opracowań naukowych. W 2022 roku znalazł się wśród 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie, a jego prace były cytowane w renomowanych czasopismach medycznych przez badaczy z zagranicznych uniwersytetów.

Zainteresowanych czytelników zachęcamy do zapoznania się z Evidence-based medicine/practice i systematyczne przeglądy literatury w naszej księgarni internetowej!

Evidence-based medicine/practice

Książka poświęcona zagadnieniu systematycznych przeglądów literatury (SPL), będących podstawowym narzędziem analitycznym w zakresie medycyny opartej na dowodach naukowych.

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa