„Wspomnienie z przyszłości” – sci-fi nie z tej ziemi!

 21.03.2024 |  

Przerażająca wizja przyszłości

Kiedy Ziemia oddała ludzkości ostatnie ze swoich zapasów ropy i węgla, wybuchła panika. Wpływy światowych mocarstw zaczęły słabnąć i człowiek stanął na granicy kolejnej wojny o władzę.

fragment powieści

Narratorem Wspomnienia z przyszłości jest pilot i świetnie rokujący oficer astronautycznej jednostki NASA, który trafił na pokład statku lecącego w kierunku odległej planety Moros, gdzie utknęła załoga wysłana tam przed ośmiu miesiącami. Fabuła skupia się przede wszystkim na próbie ocalenia zaginionych astronautów oraz pozyskania surowca, który mógłby zapobiec katastrofie na Ziemi. Jednakże, to, co czeka ekipę ratunkową na obcej planecie, to nie tylko naukowa zagadka, lecz także mroczne sekrety, które powinny pozostać ukryte.

Czytelnik wrzucony zostaje w wir wydarzeń, nie powoduje to jednak dezorientacji i wrażenia chaosu. Dzięki świetnie poprowadzonej narracji osoba czytająca ma szansę wczuć się w rolę jednego z członków załogi statku kosmicznego. Miłosz Olszański mistrzowsko buduje napięcie już od pierwszych stron.

Powieść ta nie jest obszerna, zatem stanowi świetną rozrywkę na jedno posiedzenie, akurat gdy ma się ochotę na kawałek dobrego i satysfakcjonującego science-fiction z drugim dnem. Wspomnienie z przyszłości dostępne jest w naszej księgarni internetowej zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Wybierz swoją ulubioną i daj się porwać historii nie z tej ziemi!

Miłosz Olszański jest autorem nie tylko wyjątkowej powieści, ale także licznych opowiadań, które można przeczytać na stronie Opowieści z przyszłości.

Wspomnie-nie z przyszłości

Na Ziemi kończą się nieodnawialne źródła energii, ludzi ogarnia panika, a cywilizacja chyli się ku upadkowi. NASA wysyła lot załogowy celem odnalezienia w kosmosie ratunku dla planety.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa