„Wywieziona” – historia, którą napisało życie

 21.12.2022 |  

Jest rok 1941. Pani Leokadia Zwolińska ma wówczas 17 lat, czuje się szczęśliwa i pełna nadziei na lepsze jutro. Jak sama mówi – ma w życiu wszystko, czego może chcieć osoba w jej wieku. To się jednak wkrótce zmieni, a jej plany na przyszłość legną w gruzach.

Tragiczne losy zesłańców

Relacje przedstawione w poruszającej książce Wywieziona spisała i opracowała autorka książki Alicja Lasoń-Długosz. Choć dramatyczne losy Pani Leokadii Zwolińskiej miały miejsce przeszło 80 lat temu, nadal wzruszają i skłaniają do refleksji. Ta historia wydarzyła się naprawdę, a jej uczestnikami byli Polacy z różnych stron kraju. Nikt nie wiedział, na kogo padnie tym razem. Pani Leokadia przeżyła piekło, mimo to zdecydowała się o nim opowiedzieć, aby prawda ujrzała światło dzienne.

Sybiracy – synonim cierpienia Polaków

Wyobrażacie sobie spędzić 5 lat w tajdze syberyjskiej, gdzie mróz sprawia, że nie czujesz swojego ciała, a ciężka praca i okrucieństwo oprawców nie daje szansy na przeżycie? Bohaterka książki Wywieziona była zmuszona przez pół dekady żyć w obozie pracy na ziemiach nieprzyjaciela. Dzięki doskonałej pamięci Pani Leokadii Zwolińskiej pod koniec 2021 roku jej historia w końcu została spisana i ukazała się w postaci książki.

Ku pamięci poległym

Wywieziona to nie tylko historia jednej młodej kobiety. To zbiór przeżyć i obrazów stworzony, aby pamięć o tych tragicznych wydarzeniach nie wyblakła. Dzięki książce autorstwa Alicji Lasoń-Długosz mamy okazję dotrzeć do prawdy i poznać naoczną relację Sybiraka.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa