Zanurz się w świat „Jaszczurki”! Poznaj pierwszy tom sagi „Dziewczyna Bez Imienia”

 10.10.2023 |  

Uwaga! Czy wszyscy fani fantastyki gotowi są do wkroczenia w nowy, fascynujący świat pełen wojowników, oddanych przyjaciół i tajemnic? Już teraz możecie wybrać się w podróż z Jaszczurką i poczuć smak prawdziwej przygody!

Zupełnie nowy świat!

Akcja Jaszczurki rozgrywa się w inspirowanej między innymi starożytną Spartą krainie Ha’ami, gdzie życiem społeczności rządzą surowe zasady. Podczas gdy mężczyźni ćwiczą się w walce, kobiety rozwijają handel, rolnictwo i medycynę. W świecie Ha’ami nie ma miejsca na słabości, dotyczy to każdego, bez wyjątku.

Głównym ośrodkiem fabuły jest Kamienne Gniazdo, którego spokój zakłóca przybycie dwóch nieznajomych podróżników z dalekich stron. Jednym z nich jest Eli – główna bohaterka powieści. Jej postać owiana jest tajemnicą, którą czytelnik odkrywa w trakcie lektury, a jej obecność w zamku podważa wszelkie normy postępowania wojowniczego plemienia. Eli nazywają tytułową „Jaszczurką”, ponieważ, podobnie do jej zwierzęcego odpowiednika, jest niesamowicie zwinna, sprytna i potrafi dostosowywać się i przeciwstawiać oczekiwaniom. To prawdziwa wojowniczka, odważna i o dużym harcie woli, która zasila coraz szersze grono silnych postaci kobiecych w literaturze!

Ku równości

Jaszczurka Uli Gudel to opowieść o odwadze, wytrwałości i odważnym dążeniu do celu pomimo przeciwności losu. Ponadto, książka rzuca światło na rolę kobiet w społeczeństwie Ha’ami, odgrywających dużo większą, niż się początkowo wydaje, rolę w rozwoju wspólnoty.

Jeśli właśnie tego szukacie w literaturze, nie czekajcie dłużej i sięgnijcie po Jaszczurkę, która już dostępna jest w naszej księgarni internetowej!

Jaszczurka

Historia władcy Ha’ami, którego życie zmienia się po przybyciu tajemniczych wędrowców, stawiając pod znakiem zapytania siłę tradycji i przeznaczenia.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa