„Międzyświaty: opowieści nieoczywiste” – idealna lektura na chłodne wieczory

 27.09.2023 |  

Lektura na jesień

W związku ze zbliżającą się jesienią polecamy lekturę wprost idealną na tę porę roku!

Zamknij oczy i wyobraź sobie, że siedzisz późnym wieczorem w wygodnym fotelu, zza okna słychać krople deszczu uderzające o parapet, na twoich kolanach leży ciepły koc, a obok stoi kubek gorącej czekolady. W tej przytulnej scenografii brakuje jedynie dobrej książki, a nic bardziej nie pasuje od tego klimatu jak zbiór nieoczywistych opowiadań, które wywołują u czytelnika całe spektrum różnych emocji.

Zbyt piękne, by było prawdziwe? Może pogody ani jakości czekolady nie jesteśmy w stanie zagwarantować, ale za to obiecujemy, że czas spędzony z książką pt. Międzyświaty: opowieści nieoczywiste, nie będzie czasem straconym!

Osiem historii, osiem niezwykłych światów

Międzyświaty przeniosą Cię w świat dawnych legend, mitów i historii, które kryją w sobie niezgłębione tajemnice. To opowieści o spotkaniach z pozaziemskimi istotami, budzącymi od wieków ludzką wyobraźnię i ciekawość. To także możliwość spojrzenia na życie z zupełnie innej perspektywy. Emilia Franek w swoich opowieściach skłania czytelników do refleksji nad tym, co naprawdę ważne. Pokazuje, jak wiele jesteśmy w stanie zrozumieć, gdy tylko otworzymy swoje umysły na nieoczywiste.

Zbiór ten jest fascynującym połączeniem różnych gatunków literackich. Autorka zestawia ze sobą elementy fantastyki, gotyku i dystopii, tworząc unikalny klimat, który trudno opisać jednym słowem.

Utalentowana ilustratorka

Czymś, co tylko dodaje wyjątkowości Międzyświatom, jest 8 klimatycznych ilustracji wykonanych przez współautorkę książki – Dominikę Grobys. Grafiki zostały stworzone z myślą o treści opowiadań, a jedną z nich widać już na okładce! Dominika rysuje od dziecka, a na swoim koncie ma wernisaże oraz wystawy. Zapewne o niej i jej pracach jeszcze usłyszymy!

Więcej o autorkach można przeczytać na naszej stronie internetowej oraz w zakładce Autorzy. Z całego serca polecamy sięgnięcie po Międzyświaty: opowieści nieoczywiste i umilenie sobie nadchodzących deszczowych dni.

Międzyświaty: opowieści nieoczywiste

Zbiór historii czerpiących z dawnych legend i mitów, w których nie brakuje spotkań z pozaziemskimi istotami.

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa