„Ścigany i inne…” – opowieści o przetrwaniu w zbiorze Artura Friedberga

 22.09.2023 |  

W czasie wojny ludzkie życie i godność stają w obliczu ogromnych wyzwań. To czasy, w których skrajne decyzje stają się nieodłącznym elementem codzienności, a ludzie muszą być gotowi podjąć desperackie kroki w imię przetrwania. Artur Friedberg w swoim najnowszym zbiorze opowiadań pt. Ścigany i inne… opowiadania czasu wojny i niepokoju wprowadza nas w wir poruszających zdarzeń, które niejednemu czytelnikowi zjeżą włosy na głowie.

Prawdziwe historie

W zbiorze między innymi poznamy:

  • dziewięcioletniego chłopca walczącego o przetrwanie w obliczu srogiej syberyjskiej zimy,
  • spokojnego właściciela sklepu, który po śmierci żony i córki zostaje partyzantem,
  • lekarza żydowskiego pochodzenia starającego się ochronić siebie oraz swoją rodzinę przed niemieckimi nalotami.

Uważny narrator

Artur Friedberg z niezwykłą starannością relacjonuje wydarzenia, które choć wydają się fikcyjne, w większości są autentyczne. Swoim pełnym szacunku piórem oddaje sprawiedliwość ofiarom zbrojnych konfliktów. Przez wzgląd na tematykę nie możemy powiedzieć, że będzie to fascynująca historia, lecz z pewnością jest to lektura warta uwagi.

Ścigany i inne… zawiera w sobie opowiadania opublikowane w innych zbiorach autorstwa Artura Friedberga, wydanych w języku angielskim, jak również dwie historie dotychczas niepublikowane. Wybrane treści zostały przetłumaczone i opracowane przez autora. Do jednego z najnowszych opowiadań należy tytułowy Ścigany.

Zapoznaj się ze Ściganym i innymi… opowiadaniami czasu wojny i niepokoju oraz pozostałą twórczością Artura Friedberga już dziś!

Ścigany i inne…

Zbiór opowiadań czasu wojny i niepokoju będących kroniką ludzkich losów.

Zapisz się do naszego newslettera

Nowości

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa