Remigiusz Tabisz “Z ojca na syna” – poruszająca wędrówka przez dzieje pewnej rodziny

 09.11.2022 |  

Miałem przed sobą nie lada wyzwanie – prześledzić życie dwóch bliskich mi osób: przede wszystkim dziadka Bartłomieja i ojca Henryka. Mężczyzn tylko z pozoru jakich wiele – z jasnymi zasadami i wartościami. […} Historia Bartłomieja i Henryka Tabiszów to przykład rodziny biorącej życie za rogi, której niestraszne są kolejne dziejowe zawieruchy, wierzącej, że życie jest darem, a ludzie z natury dobrzy.

Tak w tekście okładkowym przedstawia swoją książkę sam autor, Remigiusz Tabisz. Wiara w to, że życie jest darem, towarzyszy także jemu – to dlatego decyduje się ten dar opisać. Z ogromną dbałością, szacunkiem i czułością rekonstruuje dzieje swojej rodziny.

"Z ojca na syna"
“Z ojca na syna”

W opowieści tej przegląda się także ta wielka Historia – członkowie rodziny muszą stawić czoła zawieruchom XX wieku. Śledzimy ich losy w trakcie amerykańskiej emigracji u progu stulecia, walkę w I wojnie światowej, zesłanie na Syberię i brawurową ucieczkę stamtąd, pracę w gospodarstwie, tułaczkę II wojny światowej i starania o zachowanie ojcowizny w komunistycznej Polsce.

"Z ojca na syna" Remigiusz Tabisz
“Z ojca na syna” Remigiusz Tabisz

Książka Remigiusza Tabisza to piękne wspomnienie o ludziach, którzy byli odważni w trudnych czasach, a jednocześnie stworzyli wspaniałą rodzinną wspólnotę. Wspólnotę, która pozwala przetrwać największe burze Historii i codzienne kłopoty.

Może dla Ciebie ta lektura stanie się inspiracją do prześledzenia dziejów własnej rodziny i pomyślenia z wdzięcznością o tych, którzy byli tu przed nami?

Książkę możesz przeczytać w wersji papierowej oraz elektronicznej.

Zapisz się do naszego newslettera

Przykładowe e-booki

Pobierz poradnik

10 błędów popełnianych przez autorów zgłaszających książkę do wydawnictwa